!Ostrých 6! s Albertem Černým1) Co pro tebe znamená Charlie Straight a jak hodnotíš ukončení této kapely s odstupem 

 

času? Myslím, že jsou všichni šťastnější, hodnotím to jako jednu z nejlepších věcí, co jsem v životě udělal. Už to v kapele nebylo ono a jsem rád, že jsem našel sílu si to uvědomit a udělat s tím něco.

 2) Nedávno jsi založil projekt Lake Malawi, kde působí také bubeník Pavel Pilch. V čem 

 

se liší hudba od Charlie Straight a zaznamenáváš nějaký posun? Nemáme moc rádi slovo projekt. Je to kapela. Když mám kapelu, chci s ní být na celý život. Tak jsem to cítil v Charlie Straight a tak to cítím i v Lake Malawi. Myslím, že posun určitě nastal, protože jsme všichni starší. Nevím, jestli jsme dospěli, ale v písničkách se to projeví. Hodně písniček je rychlejších, to uslyšíte na koncertech.

 3) Vymýšlel jsi materiály pro Lake Malawi ještě při působení v Charlie Straight? 


S Lake Malawi hrajeme pár písniček, které jsem napsal ještě za dob trvání Charlie Straight. Písničky píšu celou dobu a nepíšu je pro žádnou konkrétní kapelu, ale pro radost. Třeba Holidays Forever jsme zkoušeli s Charlie Straight hrát, ale moc to nešlo, tak jsme na ni zapomněli a teď jsem ji konečně dodělal a s Lake Malawi to začalo totálně dávat smysl. Tou začínáme koncerty...

 4) Čemu se vlastně teď kromě kapely ještě věnuješ? 


Ve volném čase chodím běhat, nebo jezdím na snowboardu, nebo na surfu. Jinak se kapele věnuju na 100% a žádné jiné zaměstnání nemám. Jsem rád, že můžu naplno dělat to, co mě baví, vážím si toho.  

5) Jaké máš plány do budoucna, ať už s Lake Malawi nebo nějaký osobní plán či cíl? 


S Lake Malawi bychom chtěli vydat desku nejpozději na jaře 2015, hrát co nejvíc u nás a v Anglii. Mám seznam alb a knížek, které si chci poslechnout a přečíst. A jednou bych chtěl mít děti. 

6) Jaká byla tvoje největší zkušenost v muzice? Popřípadě na co jsi hrdý, co se týče hudby? 


Jsem hrdý na to, že se mnou v kapele hraje Pavel, Patrik a Jeroným, že do toho jdou se mnou. Jsem taky hrozně rád, když někomu moje písničky pomůžou překonat v životě těžké období, to se penězma zaplatit nedá.

            S pozdravem Váš tým Music-Portal.czplay radio