FLASHBACK - LP - MeteoraLINKIN PARK "METEORA"Jako první album do naší nové rubriky „FLASHBACK“, jsem si vybral album Meteora od amerických rockových nebo chcete-li nu-metalových Linkin Park.


 Než přejdeme k samotnému albu Meteora, chtěl bych na úvod představit první kroky kapely. Kapela vznikla v roce 1996 původem v Kalifornii. Co se týče stylu, je to jednoduše metal spojený s hip hopem a rapem. Jejich debutové album Hybrid Theory se dostalo do čela hitparád a prodalo se více než 29 milionů desek po celém světě.


Přejdeme tedy k albu Meteora. Bylo vydané 25. března v roce 2003. Již první týden se prodalo již 810 000 kusů této desky. 


 
Bylo jasné, že po velkém úspěchu prvního alba se budou chtít Linkin Park držet úspěchu. No a není tomu jinak. V albu Meteora se ještě více přiblížili k dokonalosti samotného stylu. Od prvního alba můžeme slyšet silnější refrény, více propracovanější slokové rapové pasáže a výborně zpracované elektronické efekty, působící ve všech skladbách. Celé album se mi zdá živější a zvukově se také posunulo o kus dále. Jediné, co bych vypíchl je snad postavení „songů“ jdoucích za sebou na CD. Mohli si s tím trochu více pohrát, ale to je čistě můj osobní názor. Určitě nemá cenu psát o skladbách jako jsou například : Numb, Faint, Breaking the Habit nebo třeba Don´t Stay. Spíše bych uvedl píseň „Hit the Floor“, která je jistě známá, ale v podstatě o dost méně než již zmíněné „songy“. Na začátku jsou  elektronické prvky spojené se zaniklou kytarou a poté samozřejmě hutné kytary, které dělají „LP“ velmi široký zvuk, který prezentuje dá se říci celé album. Mezi moje oblíbené patří také Easier to Run, která je charakteristická pomalým rytmem a dle mého, také skvělým, čistým vokálem propojeným rapem, který spadá do celé písně a tak se dá do písně lehce zaposlouchat.


 
Nicméně postupem času se Linkin Park od svého původního stylu docela hodně vzdálili a tak získali hodně nových fanoušků. Ikdyž si Linkin Park podmanili svoji novou hudbou větší množství fanoušků, tak i přesto bych zůstal u již zmiňovaných dvou alb . Toť z mého pohledu na tuto úžasnou desku vše a příště zase u dalšího dílu rubriky „FLASHBACK“


 Hodnocení naší redakce vyznívá ve velký prospěch Linkin Park a to známkou 8/10


            S pozdravem Váš tým Music-Portal.czplay radio