Zítra workshop v Converse zkušebně

04.11.2015

Už ve čtvrtek proběhne další workshop v Converse Zkušebně

 

 

  Nadcházejícího workshopu v Converse Zkušebně, který proběhne ve čtvrtek 5.11., se ujme činorodý český DJ a producent Philip TBC. Ten se ve svém bloku zaměří zejména na producentské a DJské řemeslo a konkrétní práci se zvuky a samply. Přes úvod k audio-software jako je Ableton či Maschine, se dostane i k některým trikům. Kromě toho znovu zapojí i Converse Rubber Tracks Sample Library – knihovnu, ze které se dají stahovat samply zcela zdarma.

 

Můžeme se tak těšit na dalšího profesionála, který nabídne svůj pohled na elektronickou hudbu v České republice i v zahraničí. Zamyslí se i nad prací DJe jako takové a nad tím, co vůbec čekat od hudební kariéry u nás. Kromě toho si Philip T.B.C. přizval k workshopu hosta - Jara Cossigu - jednoho z top beatboxerů v České republice, který předvede tzv. Ableton Push - v České republice ojedinělou techniku. Účastníci tak budou mít exkluzivní šanci přiučit se od profesionála.

„Během workshopu se zaměřím především na DJ-ing a produkování hudby na počítači, zejména však na produkování v Abletonu.  Věnovat se budeme i sampleru Maschine. Můj host Jaro Cossiga předvede beatbox, nahrávání do Abletonu a představí PUSH. Budeme se bavit jak v teoretické rovině, tak samozřejmě ukážeme praktické ukázky, jak se co dělá. Naším hlavním cílem je, aby si lidé odnesli konkrétní poznatky a ne kupu blábolů“, prezentuje workshop Philp T.B.C.

 

Converse Rubber Tracks Sample Library byla spuštěna v loňském roce a už při startu obsahovala 11 000 samplů. Dnes už nabízí více než 28 000 samplů – mnoho z nich od nejrespektovanějších hudebníků světa, takže je opravdu z čeho vybírat.

Kromě pravidelného nahrávaní nových samplů a růstu celé kolekce, představili zástupci Converse i novinky vytvořené společností Indaba Music, která celou knihovnu vytváří. Jedná se například o „Ableton Live Sampler“ plugin a mobilní aplikaci „Sample Library“ pro Iphone.

Návštěvníci workshopu se s  knihovnou setkají live a budou moci přímo na místě vyzkoušet její obsah.

Workshop je opět zcela zdarma.

 

 

 

 

 

---

O projektu Converse Zkušebna

 

Converse ve spolupráci s bandzone.cz a Music City připravili projekt sdílené, plně vybavené zkušebny v pražských Nuslích. Je otevřena každý den. Booking pro veřejnost je možný v rezervačním formuláři na bandzone.cz, kde si může zájemce vybrat jakýkoliv volný dvouhodinový termín a to v cenách od 150 do 250 korun za hodinu zkoušení. Také je možné zkušebnu zarezervovat v rámci Converse Free Hours každý den mezi 12:00 a 16:00 a střihnout si zkoušku s kapelou úplně zdarma!

Zkušebna je nastavena vstřícně, aby v ní mohli cvičit jak úplní začátečníci, kteří si na své první nástroje teprve šetří, tak jsou tu k vidění i jména jako Lenny, Ben Cristovao, Anna K a mnoho dalších.

 

Vybavení Converse zkušebny: Kytarové aparáty: Lampová hlava Marshall DSL 100H + 4x12 Marshall 1960VB , Lampové kombo VOX AC15; Basové kombo: TC Electronic BG500; Bicí souprava: Pearl Vision VSX825FC + Sabian SBR Performance set; PA systém: dB Technologies Cromo 15+ - aktivní reproduktory 2x500W + SUB 05 D + odposlechový monitor 1x500W + mix Soundcraft EFX8; Mikrofony (2 dynamické mikrofony se stojany): AKG D5 S, SHURE Beta 58A; Kytara: Schecter SGR C-1; Baskytara: Schecter SGR C-4

 

O Converse

Společnost Converse Inc. se sídlem v Massachusetts v USA je dceřinou společností firmy Nike Inc. Byla založena již v roce 1908. Značka Converse si od původní inspirace v basketballu až po dnešní trendy tenisky udržela spojení s mnoha subkulturami, zejména pak tou muzikantskou, kde se její boty staly doslova legendární. Značka má svém kontě mají světoznámé modely jako např. Chuck Taylor® All Star®, Jack Purcell® a One Star®.

Dnes Converse nabízí originální portfolio pánské, dámské i dětské obuvi, ale soustředí se i na prodej doplňků a oděvů. Produkty Converse mají zastoupení ve více než 160 zemích světa a také provozují skoro 70 vlastních prodejen v domovských Spojených Státech.

Více informací o Converse na www.conversecz.com.

 

Converse Rubber Tracks

Rodina mobilních studií po celém světě, které mohou využít začínající hudebníci různých žánrů. Pokud se přihlásí a jsou vybráni k nahrávání, nestojí je to ani korunu a zůstávají jim veškerá autorská práva.

http://www.converse-music.com/rubbertracks/, #rubbertracks.

 

 

Converse Sample Library

Dlouhodobě rostoucí sbírka audio samplů, které vznikly v rámci Converse Rubber Track studií. Použití samplů je zdarma a může je využít kdokoliv s přístupem na internet.

https://www.conversesamplelibrary.com/


            S pozdravem Váš tým Music-Portal.cz


play radio